Wyjątkowym przeżyciem dla uczestników Światowych Dni Młodzieży jest możliwość zakwaterowania u rodzin. Dzięki temu mamy możliwość nawiązania bliższych relacji, wzajemnego poznania się i dzielenia swoją wiarą. Przygotowując to wydarzenie, zwracamy się więc z prośbą do rodzin naszej archidiecezji, by okazały śląską gościnność i na czas Dni w Diecezji (20-25 lipca 2016 r.) otworzyły swoje domy i zechciały przyjąć młodzież.

Archidiecezja Katowicka przyjmuje pielgrzymów!

Rodzina przyjmująca młodych (co najmniej 2 osoby, ponieważ pielgrzymi nigdy nie nocują pojedynczo) zapewnia nieodpłatnie miejsce do spania (łóżko, tapczan lub materac) bez pościeli (uczestnicy posiadają śpiwory), dostęp do łazienki oraz śniadanie. Niektóre punkty programu (modlitwy, adoracje) będą kończyć się w późnych godzinach wieczornych, dlatego miejsce noclegu musi być wtedy dostępne. Młodzież sama organizuje przyjazd do miejsca zakwaterowania oraz dojazd na centralne wydarzenia do Krakowa. Zdecydowana większość pielgrzymów będzie w naszej archidiecezji po raz pierwszy, dlatego ważne jest, abyśmy pomogli w dotarciu na miejsca zbiórek w parafii.

UWAGA: Informujemy, że baza rodzin przyjmujących pielgrzymów została zamknięta. Posiadamy już wystarczającą ilość osób chcących przyjąć pielgrzymów pod swój dach. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które zdecydowały się na uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Parafialne Centrum ŚDM wraz z Księdzem Proboszczem. Zapytania można również kierować bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej na adres e-mail: sdm@archidiecezja.katowice.pl.