Od zakończenia Światowych Dni Młodzieży minął już ponad miesiąc. Przez trzy lata przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia i omadlaliśmy je podczas wspólnych spotkań. Teraz nadszedł czas na wielkie dziękczynienie!

Papież Franciszek podczas czuwania w Brzegach zachęcił nas do opuszczenia wygodnej kanapy i ubrania wygodnych butów, dlatego podczas tego wydarzenia musisz być z nami. Będzie to okazja do tego, aby znów spotkać się we wspólnym gronie i podzielić się świadectwem przeżycia ŚDM. To, że jest za co dziękować nie ulega wątpliwości. Wraz z nami, za dar sakramentu, dziękować będą także tegoroczni bierzmowańcy. Niech Młody Kościół Archidiecezji Katowickiej po raz kolejny da świadectwo swojej wiary!

Zapraszamy całą młodzież Archidiecezji Katowickiej 17 września 2016 r. na godzinę 9:45 do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na wspólne dziękczynienie. O godz. 10:00 odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Abpa Wiktora Skworca. Po Mszy św. spotkamy się z ambasadorem ŚDM Kraków 2016 – Jaśkiem Melą – najmłodszym w historii niepełnosprawnym zdobywcą biegunów, a także założycielem fundacji „Poza Horyzonty”. Wielu zaangażowało się podczas ŚDM w dzieło wolontariatu, a jak wiadomo był to nie lada wysiłek – nieprzespane noce, wiele stresów i trudnych chwil, ale wszystko po to, aby światowe spotkanie z Jezusem wyszło jak najlepiej. Doceniamy ten trud, dlatego o 12:30 w krypcie katedry podziękujemy wolontariuszom ŚDM za współpracę. W tym samym czasie przed wydziałem teologicznym będzie odbywało się spotkanie integracyjne oraz wspólna zabawa. O godz. 13:15 zapraszamy na przepyszny posiłek w murach Wyższego Śląskie Seminarium Duchownego. O wysokiej jakości kuchni seminaryjnej, świadczyły setki zadowolonych pielgrzymów z wspólnoty św. Jana, która podczas Dni w Diecezji stołowała się w tym właśnie miejscu.

Dziękczynienie to również święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej Młodzieży, dlatego jeśli nie jesteś młodzieżą emerycką, przed którą przestrzegał nas Ojciec Święty, zejdź z kanapy, załóż wygodne buty i przybądź do katedry. Czekamy na Ciebie i czeka również Ten, który jest Najważniejszy – Jezus Chrystus.

Dziękczynienie za ŚDM młodzieży Archidiecezji Katowickiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *