230 młodych przedstawicieli parafii Archidiecezji Katowickiej przybyło w ubiegłą sobotę do Katowic by w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego uczestniczyć w spotkaniu poświęconym przygotowaniom ŚDM. Dni w Diecezjach, zaangażowanie rodzin w parafii, projekt Bilet dla Brata to tylko kilka z wielu zadań, przed którymi stoją Parafialne Centra ŚDM. Spotkanie było też okazją, by razem budować wspólnotę, aby jak najlepiej przygotować się i przeżyć Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, której przewodniczył duszpasterz młodzieży i jednocześnie koordynator ŚDM w Archidiecezji Katowickiej – ks. Marcin Wierzbicki. Następnie ksiądz Krzysztof Biela – moderator ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej wprowadził młodzież w tematykę Światowych Dni Młodzieży. Po słowach wstępu, zebrana młodzież wysłuchała rzecznika Diecezjalnego Centrum ŚDM – Marcelego Łyczko, który przybliżył historię, cel i symbolikę zjazdu pielgrzymów z całego świata. Jednak meritum spotkania było przedstawienie tematu Dni w Diecezji oraz zadań Parafialnych Centrów ŚDM, które zostały omówione przez Agatę Karasek z sekcji językowej, Wioletę Czesak odpowiedzialną za projekt Bilet Dla Brata oraz sekretarz Diecezjalnego Centrum ŚDM – Kingę Ludwiczak.

Po części informacyjnej pojawiły się pytania, które rozwiały wszelkie wątpliwości zebranych uczestników. Każdy z nich, po sobotnim spotkaniu może odpowiedzieć na wiele pytań, m. in.: kiedy odbędzie się pierwszy etap ŚDM – Dni w Diecezjach, kiedy rozpoczną się wydarzenia centralne, jak działać, by zachęcić rodziny do przyjęcia pielgrzymów, jak możemy pomóc młodzieży ze wschodu w ramach projektu Bilet dla Brata oraz przede wszystkim jak możemy wspierać organizację ŚDM w naszej Archidiecezji. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów, które pomogą w realizacji powierzonych zadań.

Ze względu na duże grono uczestników, które liczy ok. 450 osób, spotkanie dla Parafialnych Centrów ŚDM Archidiecezji Katowickiej zostało rozłożone w czasie na dwa dni. Kolejne z nich, dla osób, które nie były obecne w sobotę, odbędzie się w najbliższą środę 22 października w tym samym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *