Gra integracyjna CAMPUS MUNDI to nowa cegiełka projektu Bilet dla Brata, która już za 10 dni wyjedzie ze swojej warszawskiej siedziby do diecezji całej Polski. Campus Mundi, to nie tylko propozycja zabawy towarzyskiej, ale też przewodnik po idei, historii i najważniejszych elementach największego spotkania Kościoła Powszechnego, jakim są Światowe Dni Młodzieży.

Cena gry-cegiełki to zaledwie 30 zł.

Dochód ze sprzedaży gry wspiera projekt Krajowego Biura ŚDM – „Bilet dla Brata”, inicjatywę Dzieła Pomocy Ad Gentes – „Bilet dla Brata z Afryki” oraz Diecezjalne Centrum ŚDM. Kupując ją, umożliwiacie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce w 2016 r. ubogim pielgrzymom z wielu stron świata.

Chętnych prosimy o składanie zamówień do 12.12.2014 r. na adres e-mail: wioleta.czesak@gmail.com, w treści wpisując imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za zamówienie, parafię, rejon oraz liczbę zamawianych gier.

W imieniu pielgrzymów ŚDM – dziękujemy!

Szczegóły dotyczące gry:

Składa się z 64 kart – ilustracji przedstawiających młodych pielgrzymów w scenach i otoczeniu charakterystycznym dla różnych rodzajów wydarzeń Światowych Dni Młodzieży: m.in. podczas adoracji, w czasie koncertu, w oczekiwaniu na wydarzenia centralne, czy zebranych wokół papieża przemieszczającego się w papamobile. Jednym razem młodzi ukazani są pod wieżą Eiffla w Paryżu, innym na palcu Świętego Piotra w Rzymie, a kolejnym przed katedrą w Santiago de Compostela.

Zadaniem graczy jest kierowanie ruchem pielgrzymów, których należy łączyć w odpowiednie grupy, zgodnie z dynamicznie zmieniającymi się kryteriami. W rozgrywce liczy się spostrzegawczość i szybkość. Żadnego znaczenia nie ma natomiast język, jakim posługują się gracze, gdyż gra jest opracowana w sposób nie wymagający komunikacji werbalnej pomiędzy graczami. Dzięki temu jest też propozycją dynamicznej zabawy integracyjnej dla wielonarodowej grupy graczy.

Partia gry trwa ok. 20 min. Jednorazowo może w nią grać od 2 do 8 osób, powyżej 8 roku życia. Autorami Campus Mundi są Karol Madaj (303, Kolejka i ZnajZnak) oraz Piotr Siłka (Kryptos, Pamiętne historie i Znikające ciasteczka) – doświadczeni projektanci gier planszowych.

Campus Mundi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *