Po wielkim sukcesie pierwszej edycji Betlejem powraca do katowickiego Spodka. Po raz drugi
spotkamy się aby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem oraz przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła i wzruszeń wydarzeniu muzycznym. Wystąpią olśniewające gwiazdy krajowej estrady – Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Kuba Badach, Mietek Szcześniak i Piotr Cugowski wraz z chórem TGD i dzieciakami. Na umiejscowionej w samym sercu Spodka scenie 360° wykonają zachwycający różnorodnością repertuar, złożony z tradycyjnych kolęd polskich oraz tych mniej znanych, pochodzących z dalekich stron świata. Podobnie jak rok temu, oprawa wizualna wydarzenia zachwyci spektakularnością i rozmachem. Świąteczne utwory między innymi z Ukrainy, Austrii, Francji, Anglii, Wenezueli, Puerto Rico, Ameryki Północnej, Afryki i oczywiście najpiękniejsze kolędy polskie zostaną wykonane w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Zgromadzona wokół sceny publiczność odbędzie wraz z artystami emocjonującą podróż poprzez różne tradycje świętowania Bożego Narodzenia.

Betlejem w Spodku – jedyny w swoim rodzaju koncert kolędowy stanowi niecodzienne przeżycie muzyczne i duchowe, będzie okazją, aby najbardziej wyjątkowy czas w roku, przeżyć jak najpełniej i najpiękniej. Razem. Przed nami niezwykły wieczór, podczas którego tradycja spotka się ze współczesnością, pop i gospel z muzyką folk, młodzi wokaliści z doświadczonymi artystami. Czas, gdy Ziemia spotka się z Niebem.

Bilety w cenach: 45 zł, 55 zł, 65 zł i 85 zł będą do nabycia w parafiach oraz w sieciach Ticketpro i Ticketportal.

Całkowity dochód z koncertu dofinansuje Światowe Dni Młodzieży 2016.

Do każdego biletu dołączona zostanie płyta z poprzedniej edycji koncertu, na której zaśpiewali: TGD, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen oraz Kuba Badach, płyty będą wręczane przed koncertem.

Data: 29 grudnia 2015 o godz. 19.00
Miejsce: hala widowiskowa Spodek, Katowice
Prowadzenie: Marek Zając

Tak było w ubiegłym roku…

Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania!

Betlejem w Spodku

Betlejem w Spodku – artyści:

TGD – najsłynniejszy polski ekumeniczny chór pop-gospelowy, którego każdy koncert stanowi niepowtarzalne przeżycie duchowe i artystyczne. Zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne denominacje chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski. Twórczość TGD jest wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkudziesięcioosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Zespół powstał 32 lata temu, w tym okresie nagrał dziewięć albumów muzycznych, trzy koncerty telewizyjne oraz trzy radiowe.

Natalia Kukulska – Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Utalentowana córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Ma na koncie osiem solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Debiutowała w wieku siedmiu lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jej dziecięcy dorobek to albumy: „Natalia”, „Bajki Natalki” i „Najpiękniejsze Kolędy Polskie”. Jest laureatką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Obecnie artystka promuje swoją ósmą solową płytą „Ósmy Plan”, która ukazała się w lutym bieżącego roku.

Natalia Niemen – piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Jako starsza córka Czesława Niemena z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Od początku poszukiwaniu własnej artystycznej drogi towarzyszyły Kubie sprzyjające okoliczności. Jako niespełna dwunastolatek dołączył do międzynarodowego zespołu musicalu „Peace Child”, a kilka miesięcy później towarzyszył występom muzyków Big Bandu Wiesława Pieregorólki. Spiewał m.in. z Andrzejem Zauchą, Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem, Ewą Bem i Kayah. Ma na swoim koncie także albumy solowe.

Mietek Szcześniak – zadebiutował już jako sześciolatek, pierwszego nagrania dokonał z zespołem Funk Factory w 1984 roku. W 1985 roku otrzymał główną nagrodę w konkursie piosenki w Opolu za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku”. W 1987 roku rozpoczął studia w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89 zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak przebój „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem”. Występował na wielu scenach polskich i zagranicznych, współpracował m.in. z: Wendy Waldman – zdobywczyni nagrody Grammy, Robem Hoffmanem, Marcinem Pospieszalskim, Justyną Steczkowską, Basią Trzetrzelewską, Natalią Kukulską i wieloma innymi artystami. Znany jest również jako pierwszy wokalista New Life’M, współtworzył projekt Wniebowzięci.

Piotr Cugowski – pochodzi z muzycznej rodziny – jest synem Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera, a wraz z bratem Wojciechem założył grupę Bracia. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz liczne występy zagraniczne. W 2008 roku zagrali na Wembley Arena w Wielkiej Brytanii.l. Muzycy koncertowali także w Chicago, Troy, Nowym Jorku i Toronto. W Polsce supportowali zagranicznych artystów takich jak Whitesnake i Molly Hatchet czy legendarna grupa Wishbone Ash. Na scenie Piotr Cugowski miał okazję śpiewać u boku największych gwiazd, m.in. Garou, Tommy’ego Aldriga (ówczesnego perkusisty Whitesnake), a w 2011 roku wraz z Jonem Lordem (Deep Purple) wykonał „Pieśń Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena, podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *