W tegoroczne Boże Ciało już po raz siódmy zapraszamy do Mysłowic na wyjątkowe wydarzenie pełne porywającej muzyki oraz niezapomnianych przeżyć duchowych. Bądź Jak Jezus! to wielki koncert ewangelizacyjny, który od 2010 roku przyciąga na Górny Śląsk wielotysięczną publiczność z Polski i z zagranicy. Siódma edycja odbędzie się 26 maja 2016 w Mysłowicach pod hasłem: Dobro powraca!

Wystąpią wspaniałe gwiazdy z Polski i z zagranicy: For King & Country (Australia), La Pallotina, God’s Property, niemaGOtu, Zespół Cześć oraz laureat 2. edycji międzynarodowego konkursu „Non-stop CCM” oraz laureat Koncertu Debiuty Chrześcijańskiego Grania.

Spotkajmy się, aby wspólnie uczcić obchody Roku Miłosierdzia i przygotować się na Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu tego roku odbędą się w Krakowie. Chcemy to szczególnie podkreślić śpiewem, modlitwą, radością i uwielbieniem. I wspólnie przekonać się z jak wielką siłą podarowane Dobro powraca!

Jak co roku na publiczność czekać będą także: miasteczko zabaw dla dzieci, stoiska wydawców chrześcijańskich z muzyką, filmem oraz literaturą, stoiska wspólnot i kościołów chrześcijańskich oraz wiele innych atrakcji.

Bądź jak Jezus! Ekumeniczny koncert rodzinny
For King & Country (Australia) | La Pallotina | God’s Property | niemaGOtu | Zespół Cześć
Czas: 26 maja 2016, miejsce: Mysłowice-Słupna
Wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku: Bądź jak Jezus 2016.

For King & Country – okrzyknięta „australijską odpowiedzią na Coldplaya” formacja została stworzona przez braci Joela i Luke’a. Grają autorski bardzo dynamiczny chrześcijański pop, alternatywny rock i soft rock, a ich przesłaniem jest uczciwe i autentyczne śpiewanie o życiu. Mają na koncie dwa albumy „Crave” i „Run Wild. Live Free. Love Strong”. Mają na swoim koncie dwie nagrody Grammy, trzy nagrody Dove i wiele więcej nominacji do prestiżowych nagród muzycznych oraz kilkadziesiąt milionów odsłon na Youtube! Ich żywiołowe, porywające koncerty pokochała publiczność całego świata – teraz Polska!

La Pallotina – założony w 2005 roku przez księdza Andrzeja Daniewicza (zakonnika pallotyna) zespół postawił na rockową nutę. Dlaczego? Ponieważ „rock” po angielsku oznacza „skała” i właśnie na takiej skale chcą przekazywać słuchaczom ewangeliczne przesłanie połączone z osobistym świadectwem. Zespół wyróżniają nietuzinkowe teksty i dojrzałe brzmienie oraz wrażliwe kompozycje. Ma na swoim koncie trzy płyty.

God’s Property – 20-osobowy chór z Tychów, który do 2006 roku wykonuje muzykę gospel w nowoczesnych, współczesnych aranżacjach oraz tradycyjny negro spirituals, na żywo sięgają do zróżnicowanych stylistycznie utworów z elementami jazzu, folku i hip-hopu. Nazwali się „własnością Boga” i swoją twórczością oraz koncertami oddają chwałę Bogu Jedynemu.

niemaGOtu – grupa zawiązała się w maju 2014 roku z potrzeby wzięcia udziału w konkursie na Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem! Poza nagraniem oficjalnej wersji hymnu zespół tworzy żywiołową muzykę gospel i worship w radosnych pop‐rockowych aranżacjach z elementami folk. Zespół tworzy sześć osób, ale podczas koncertów towarzyszy mu chór oraz kwartet smyczkowy.

Zespół Cześć – to młodość, radość, muzyka, przyjaźnie i jeden cel – razem oddać cześć Bogu! Zespół istnieje od 15 lat i liczy ok. 25 muzyków. Mają na koncie dwa albumy studyjne ze znanymi i chętnie śpiewanymi utworami. Muzyka w klimacie pop‐gospel‐rock porywa do wspólnego śpiewania i zbliża do Boga. Mysłowickiej publiczności zaprezentują swoje autorskie kompozycje oraz kilka znanych kościelnych pieśni w nowoczesnej aranżacji.

Bądź jak Jezus 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *