Metropolita katowicki zabrał wolontariuszy Diecezjalnego Centrum ŚDM do Starego Sącza. Wyjazd był podziękowaniem za organizację Dni w Diecezji i Festiwalu Młodych w Mysłowicach, a także okazją do porozmawiania o przyszłości duszpasterstwa młodzieży.

Grupa wolontariuszy ŚDM spędziła wyjątkowy weekend w górach razem z arcybiskupem Wiktorem Skworcem. Młodzież przebywała w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu, gdzie podczas podróży papieskiej do Polski w 1999 roku odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Jana Pawła II. Na potrzeby uroczystości zbudowano tam drewniany ołtarz, który stoi w tym samym miejscu do dnia dzisiejszego.

Ksiądz arcybiskup zabrał młodych do klasztoru sióstr klarysek, które opowiedziały zza krat o zamkniętym życiu zakonnym oraz o św. Kindze, założycielce klasztoru w Starym Sączu.

We wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, młodzi wybrali się szlakiem papieskim na Przehybę, na szczycie której odprawiono Mszę św. w intencji dobrych owoców Światowych Dni Młodzieży. – Mimo trudności na jakie trafiała w zakonie, Mała Teresa zdecydowała się żyć miłością i my też jesteśmy do tego wezwani. Mamy być Miłością w Kościele! Wypełniamy to powołanie m.in. poprzez poświęcanie swojego czasu, bo kto daje czas, ten daje miłość – mówił Arcybiskup Skworc do młodzieży zachęcając do bycia miłosiernym.

Wolontariusze w wolnym czasie grali w gry ewangelizacyjne, wzięli udział w uroczystej kolacji, a także planowali kolejne inicjatywy, do czego zachęcał ich metropolita katowicki. – Jesteście jak słudzy nieużyteczni z dzisiejszej Ewangelii. Wykonaliście właśnie to, co powinniście byli wykonać. A teraz musicie kontynuować to dzieło – powiedział do młodych podczas niedzielnej Eucharystii.

W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele wolontariuszy, którzy organizowali Światowe Dni Młodzieży na terenie archidiecezji katowickiej. Towarzyszyli im również księża odpowiedzialni za koordynowanie prac związanych z tym wydarzeniem – ks. Marcin Wierzbicki, ks. Bogdan Kania i ks. Krzysztof Biela.

Galeria zdjęć: Wyjazd wolontariuszy ŚDM do Starego Sącza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *