Piekary Śląskie? Były! Bieruń Stary? Był! Tychy? Były! Rudy Raciborskie? Nie?! No to jedziemy…

W sobotę 11 czerwca 2016 r. odbędzie się IV edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach z Katowic do sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach Raciborskich. To już ostatnia prosta w drodze na Światowe Dni Młodzieży. Jedziemy w intencji młodych z całego świata. Naszymi towarzyszami duchowymi będą: Matka Boża Pokorna i św. Jan Paweł II.

Dlaczego Rudy?
– Karol Wojtyła (pomysłodawca ŚDM) jako student odwiedzał to miejsce
– Obraz Matki Bożej Rudzkiej wzorowany jest na wizerunku Matki Bożej – Salus Populi Romani (Opiekunki ludu rzymskiego), który znajduje się w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore. Kopia tego obrazu wraz z Krzyżem Światowych Dni Młodzieży peregrynują po całym świecie, a w ostatnich miesiącach po Polsce, jako jeden z etapów przygotowania do spotkania młodych w Krakowie
– Klamrą spinającą pielgrzymkę jest Brama Miłosierdzia, od której wyruszymy z Katowic i którą przekroczymy w Rudach Raciborskich
– Przed Nightskatingiem na ŚDM musimy przyzwyczaić się do opuszczenia granic diecezji katowickiej podczas naszych pielgrzymek
– Król Jan III Sobieski po wizycie u Cystersów w Rudach Raciborskich podarował im złoconą karocę. My mamy inne środki transportu, może nie złote, ale szybsze. Dlatego chcemy „podarować duchowo” królowi naszego życia – Jezusowi Chrystusowi nasze hulajnogi i rolki

Ruszamy spod katedry Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A).

Ramowy plan działania:

6:45 Otwarcie biura pielgrzymki
7:00 Warsztaty nauki jazdy na rolkach (prowadzi grupa I Love Rolki: Tomasz Kwiecień i Julia Grzegorzak) i hulajnodze (prowadzi Jakub Gojny)
7:30 Odprawa grupy zabezpieczającej przejazd
7:50 Zamknięcie biura pielgrzymki
7:55 TOP SECRET!!!
8:00 Błogosławieństwo abpa Wiktora Skworca

START!

W czasie pielgrzymki planujemy dłuższą przerwę w parafii św. Urbana w Paniówkach. Po dotarciu do Rud Raciborskich (ok. godz.16:30) odbędzie się najważniejszy punkt pielgrzymki, czyli Eucharystia w intencji ŚDM. Po Mszy tradycyjny „śląski wuszt” z grilla. O 18:30 wyruszy darmowy autobus do Katowic. Dotarcie do Katowic ok. godz. 19:15.

Długość trasy: 55 km.

Udział w pielgrzymce jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu i wpłacie 15 zł za pakiet pielgrzyma (ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, dwa posiłki: regeneracyjny i grill, chusta, smycz + identyfikator, specjalne ŚDM-owe naklejki, legitymacja pielgrzyma, transport z Rud Raciborskich do Katowic). Zapisy trwają do 9 czerwca. 100 pierwszych osób, które dokonają rejestracji i wpłaty otrzymają specjalny prezent w dniu pielgrzymki.

Na trasie będzie możliwość skorzystania z szatni. Tam można zostawić rzeczy, z których nie będziecie korzystać podczas przejazdu.

Na postojach będzie możliwość skorzystania z naszego pielgrzymkowego wodopoju. Pij ile chcesz!
Warto ze sobą zabrać: kask, ochraniacze, różaniec, koszulki lub inne przedmioty z logiem ŚDM-u, intencje napisane na kartkach (wrzucamy je do specjalnej skrzynki przy biurze pielgrzymkowym)

UWAGA! Tak jak podczas poprzednich edycji pielgrzymek, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu a nieposiadające własnego sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go u nas. Ze względu na spore zainteresowanie prosimy przed rejestracją napisać do nas maila na wypozyczam.hulajrolki@gmail.com, aby uzyskać informację dotyczącą dostępności hulajnogi bądź rolek. Prosimy w wiadomości wskazać rodzaj sprzętu (hulajnoga / rolki) oraz rozmiar w przypadku rolek.

Aktualizacja 10.06.2016: Rejestracja została zakończona.

Hulajrolki 4

Chcesz pojechać jeszcze dalej? Zapraszamy na jedyny na świecie Nightskating na ŚDM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *