„Idźcie i głoście”! Te słowa będą nas prowadzić podczas tegorocznej 11. Pieszej Pielgrzymki Młodych Archidiecezji Katowickiej – Szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę, która odbędzie się 28 – 31 sierpnia 2017 roku.

„Gdy wyruszamy w pielgrzymce, po drodze przychodzą nam na myśl wydarzenia życia i możemy odkryć ich znaczenie oraz pogłębić nasze powołanie, ujawniające się następnie w spotkaniu z Bogiem i w służbie dla innych.” (Orędzie Papieża Franciszka na 32 ŚDM)

Droga Maryi do Elżbiety to ok. 150 km. My mamy do przejścia tylko 80 km.

Doświadczenia poprzednich pielgrzymek pokazują, że w czasie tych kilku dni wspólnej wędrówki i modlitwy Pan „czyni nam wielkie rzeczy”. Pielgrzymka będzie okazją, żeby świadczyć o Jezusie i odpowiedzieć na wezwanie Maryi, które skierowała do dzieci fatimskich: „módlcie się wiele i czyńcie ofiary”. Nie zabraknie też czasu na spowiedź, rozmowy, śpiew, trochę sportu i zabawy.

Trasa pielgrzymki prowadzi przez Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Plan pielgrzymki:

28 sierpnia
Wyruszymy w poniedziałek w godzinach porannych z dworca PKP w Katowicach pociągiem do Zawiercia. Stamtąd przez Morsko, górę Zborów dotrzemy do Bobolic, gdzie mamy zapewniony nocleg pod namiotami, a wieczorem będziemy celebrować Eucharystię pod gołym niebem w ruinach zamku.

29 sierpnia
Następnego dnia wyruszymy w stronę Złotego Potoku, gdzie w godzinach południowych będziemy sprawować Mszę św., a następnie przejdziemy do Zrębic, gdzie będziemy nocować w szkole.

30 sierpnia
Trzeciego dnia przez Olsztyn dotrzemy do Częstochowy, gdzie będziemy spać u sióstr Szarytek. Wieczorem będziemy uczestniczyć w Mszy św. przed obrazem Czarnej Madonny i w modlitwie Apelu Jasnogórskiego.

31 sierpnia
Czwarty dzień to pobyt w Częstochowie – Msza św. na Jasnej Górze i droga Krzyżowa na wałach. Powrót do Katowic pociągiem w godzinach popołudniowych.

Koszt: 70 zł (noclegi, świeży chleb w drugim dniu pielgrzymki, ubezpieczenie, transport bagaży oraz zabezpieczenie medyczne)

Wpłata na konto Katolickiej Fundacji Młodzi dla Młodych:
Numer konta bankowego: 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198 Raiffeisen Polbank
Tytuł wpłaty: Imię, nazwisko uczestnika, darowizna na cele statutowe

Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców dostępnej do pobrania TUTAJ.

Imię *

Nazwisko *

Data urodzenia *

PESEL *

Adres zamieszkania (ulica, nr domu/lokalu, kod, miasto) *

Telefon kontaktowy *

Adres email *

Koszt: 70 zł - Zobowiązuję się dokonać wpłaty *

Wiek *

Uprawnienia do kierowania ruchem drogowym *

Akceptuję regulamin *

* - pole obowiązkowe do wypełnienia

Szlakiem Orlich Gniazd 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *